Apzīmētie ar * lauki ir obligāti!

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Aprīkojums koksnes un metālapstrādes atkritumu pārstrādei

Sūtīt ziņojumu
+371 67 286 442

KOKMATERIĀLU PĀRSTRĀDĀŠANA

Analizējot pēdējo gadu energonesēju cenu dinamiku, kļūst saprotama kokapstrādes atkritumu un citu organisko materiālu briketēšanas tehnoloģiju attīstība. Tās vienlaikus risina divus uzdevumus: gan atkritumu utilizēšanu, gan ekoloģiski tīra kurināmā, tas ir, kurināmā brikešu radīšanu.

Briketēt var skuju un lapu koku koksnes skaidas, šķeldu, mizu un pat putekļus. Tiek izvirzītas noteiktas prasības pret briketējamā materiāla mitruma saturu – līdz 15%, ko, ja nepieciešams, iespējams panākt ar žāvētāju. Maksimāls frakcijas izmērs 20 mm (atsevišķos gadījumos pieļaujamais izmērs – līdz 40 mm). Lai sasniegtu nepieciešamo frakciju, SIA RMP piedāvā vācu kompānijas Rudnick & Enners smalcināšanas iekārtas. Briketes iegūst jau ar RUF briketēšanas presi

Koksnes briketes ir ideāls kurināmais visu veidu cietā kurināmā kurtuvēm. Tās satur lielu daudzumu enerģijas (1800 kJ/kg) un degot nesadalās sīkos gabaliņos. Pelnu saturs ir tikai aptuveni 0,2 %.

Koksnes brikešu sadedzināšana noslēdz dabisko ciklu: sadegot atmosfērā nokļūst tikai tāds oglekļa dioksīda daudzums, kādu augošs koks absorbē fotosintēzes procesā.

Granulu ražošana

Kurināmā granulu ražošana, raugoties no ekonomiskā izdevīguma viedokļa un ņemot vērā mūsdienu energonesēju tirgus konjuktūru, ir saprātīgs kokapstrādes atkritumu izmantošanas problēmas risinājums. Kurināmā granulas no koka skaidām – tā sauktās „pelletes” – pēdējos gados ir kļuvušas par visai populāru kurināmā veidu daudzās valstīs. 

Granulēšanu – granulu ražošanu – veic ar granulēšanas dzirnavām (granulēšanas presi). Granulēšanas dzirnavas ir iekārta sīki sasmalcinātu un pulverveida materiālu presēšanai vienādas formas cietās granulās. Granulēšanas dzirnavas bieži ir aprīkotas ar kondicionieri, ar kuru vajadzības gadījumā produktu var iztvaicēt vai samitrināt. No matricas iznākošās granulas ir karstas, mīkstas un dažreiz mitras. Pēc dzesēšanas un sijāšanas tās kļūst cietas un tīras no putekļiem, gatavas uzglabāšanai un transportēšanai.

Bet, kā zināms, ir dažāda vieda granulas – koksnes, kūdras, salmu, zāles. Indijā granulu ražošanai grasās izmantot cukurniedru atlikumus, Ukrainā granulas ražo no saulespuķu sēklām utt.

SIA RMP piedāvātie risinājumi izceļas ar drošību un spēju bez traucējumiem darboties trīs maiņu režīmā, nodrošinot nemainīgi augstu saražotās produkcijas kvalitāti. Iekārtas ir viegli apkalpojamas. Elektroniskā kontrole ļauj uzturēt nemainīgu pārstrādes procesu, neatkarīgi no pārstrādājamā materiāla. SIA RMP piedāvā tehnoloģiskās līnijas ar dažādiem izejmateriālu parametriem (frakcija, mitrums, koksnes veids) un ražotspēju no 0,1 līdz 4 t/st.

Jūsu materiāls