Apzīmētie ar * lauki ir obligāti!

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Aprīkojums koksnes un metālapstrādes atkritumu pārstrādei

Sūtīt ziņojumu
+371 67 286 442

METĀLA BRIKETĒŠANA

Metāla skaidu un krāsaino un melno metālu atkritumu briketēšana ir ļoti efektīva. Šīs irdenās, apjomīgās metāla masas tieša izmantošana saistīta ar virkni grūtību: rūsēšana uzglabājot, pārvadāšanas neērtības, tvana izdalīšanās kausējot utt. Metālu skaidu briketēšana novērš šos trūkumus un dod iespēju iegūt no tām pilnvērtīgu izejvielu materiālu.

Lai ražotu briketes dažos gadījumos ir nepieciešams metāla atlikumus pirms briketēšanas sasmalcināt līdz 15 – 40 mm garumā. SIA RMP šim nolūkam piedāvā augstvērtīgus vācu kompānijas ARP smalcinātājus. Briketēšanai izmanto RUF briketēšanas iekārtas. RUF briketēšanas preses ir lieliski parādījušas sevi, darbojoties vairāk nekā 100 pasaules valstīs. Sadarbojoties ar Erdwich un RUF, SIA RMP izstrādāja līniju, kur iespējams abas šīs iekārtas apvienot komplektā pārstrādes līnijā.

RUF briketēšanas sistēmas var izmantot plaša metālapstrādes rūpniecības atkritumu klāsta briketēšanai:

 • plānās tērauda virpošanas skaidas
 • tērauda skaidas
 • čuguna skaidas
 • slīpēšanas atkritumi (duļķes)
 • alumīnijs
 • magnijs
 • bronza
 • varš
 • misiņš
 • svins
 • cinks u.tml.

Prešu ražīgums ir līdz 2000 kg/stundā. Turklāt atkritumu apjomu atkarībā no materiāla var samazināt līdz 25 reizēm. Pateicoties atkritumu utilizācijas efektivitātei, RUF briketēšanas preses atmaksāšanās periods var būt tikai daži mēneši.

Līdztekus iepriekšminētajām briketēšanas priekšrocībām ir arī virkne citu šāda atkritumu utilizācijas veida priekšrocību, kas sekmē ražošanas rentabilitātes paaugstināšanu.

 1. Ilgstoši uzglabājot melno metālu skaidas, atmosfēras ietekmē notiek to oksidēšanās (rūsēšana). Briketēts materiāls (melno metālu skaidas) vairs nav tik ļoti pakļautas oksidācijai, kā tas notiek, uzglabājot skaidas sabērtā veidā.
 2. Pārkausējot briketētas metāla skaidas (krāsaino vai melno metālu), tikpat kā nerodas zaudējumi (sadegšana), jo brikešu blīvums ir tuvs izejvielas blīvumam. Piemēram, melno metālu (tērauda, čuguna) skaidām atkarībā no markas tas var būt 4500 ÷ 5800 kg/m³. Krāsainajiem metāliem, piemēram, bronzai, misiņam un varam, var panākt blīvumu 6000 ÷ 8000 kg/m³, bet alumīnijam - 1900 ÷ 2400 kg/m³.
 3. Ja uzņēmums briketes neizmanto paša metāla liešanas ražotnē, bet pārdod tās tālākai pārkausēšanai, tad briketētu skaidu iepirkuma cena būs izdevīgāka.
 4. Briketējot pēc ķīmiskā sastāva atšķirīgas krāsaino un melno metālu skaidas tieši to veidošanās vietā, iespējams iegūt viendabīgas briketes, kas izgatavotas no konkrēta materiāla ar zināmu ķīmisko sastāvu, kas paaugstina to vērtību.
 5. Briketējot metāla skaidas, tiek veikta metālapstrādes atkritumos esošās (6-12 %) dzesēšanas emulsijas un eļļu izspiešana un savākšana (DES), pēc kā brikešu atlikuma mitruma līmenis ir 2-3 %. Savāktā emulsija pēc attīrīšanas atgriežas ražotnē atkārtotai izmantošanai. Šo briketēšanas funkciju plaši izmanto metālapstrādes uzņēmumos visā pasaulē un tā ir viens no galvenajiem metālapstrādes atkritumu izmantošanas efektivitātes paaugstināšanas un briketēšanas prešu atmaksāšanās perioda saīsināšanas faktoriem, kas tiek panākts, pateicoties emulsijas ekonomijai.

Jūsu materiāls