Bez bioenerģijas neiztikt!

Eiropas Komisija 21. aprīlī publicēja Ilgtspējīga finanšu dokumentu kopumu, tostarp deleģēto aktu par ES taksonomiju, lai atbalstītu ilgtspējīgus ieguldījumus Eiropā.

Eiropa nevar iztikt bez bioenerģijas, ja mēs vēlamies cīnīties pret klimata pārmaiņām un samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas.

Izmantojot pārējos atjaunojamos energoresursus, ilgtspējīga bioenerģija ir viena no darbībām, kas veicina klimata pārmaiņu mazināšanu. Bioenerģija Eiropa atzinīgi vērtē turpmāku racionalizāciju attiecībā uz REDII metriku un prasībām. Eiropa nevar iztikt bez bioenerģijas, ja mēs vēlamies cīnīties pret klimata pārmaiņām un samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas. Ar Deleģēto aktu ievieš tehniskās pārbaudes kritērijus, lai noteiktu, kuri pasākumi būtiski veicina pielāgošanos klimata pārmaiņām un klimata pārmaiņu mazināšanu. Tās mērķis ir atbalstīt ilgtspējīgus ieguldījumus, padarot skaidrākus tos ekonomikas pasākumus, kuri dod vislielāko ieguldījumu ES vides un klimata mērķu sasniegšanā.

Bioenerģija, kas tiek ražota ilgtspējīgā un efektīvā veidā, ir galvenais risinājums, lai panāktu neto nulles emisijas. Saskaņā ar BioEnergy Europe ģenerālsekretāra Jean-Marc Jossart teikto “ir gluži dabiski, ka bioenerģija tiek pārskatīta kā ilgtspējīgs ieguldījums, ņemot vērā, ka tā piedāvā alternatīvu fosilajam kurināmajam un faktiski ir vienīgā enerģētikas nozare, kas atbilst obligātajiem ilgtspējības kritērijiem”.

Eiropas Komisijas scenāriji, kas izklāstīti nesenajā paziņojumā “Eiropas 2030. gada klimata aizsardzības mērķu paātrināšana”, jau atzīti par vienu no galvenajiem risinājumiem klimata pārmaiņu mazināšanai. Viņi prognozē nepieciešamību pēc lielākas bioenerģijas, šajā desmitgadē paredz visu galapatēriņu pieaugumu un strauju izaugsmi līdz 2050. gadam.

Bioenerģija jau tagad ir galvenais ES izmantotais atjaunojamās enerģijas avots, kas veido 57% no ES patērētās atjaunojamās enerģijas. Tas var būt galvenais kurināmais, lai līdz 2050. gadam dekarbonizētu ievērojamu daļu no mūsu atlikušā siltuma, elektrības un transporta pieprasījuma.

Bioenerģija Eiropa bija gandarīta par izmaiņām šodienas paketē attiecībā uz rādītāju un prasību racionalizēšanu attiecībā uz REDII. “Mēs paužam nožēlu, ka Komisija nav palaidusi garām iespēju pilnībā saskaņot prasības ar spēkā esošajiem tiesību aktiem”, viņš piebilda, ka Jean-Marc Jossart “būtu jāveicina līdzvērtīgi konkurences apstākļi, sajaucot ilgtspējīgu cieto, gāzveida un šķidro biomasas kurināmo”.

Bioenerģija Eiropa stingri atbalsta ilgtspējīgas finanšu paketes mērķi, lai ļautu ieguldītājiem virzīt savus ieguldījumus uz ilgtspējīgākajām tehnoloģijām un uzņēmumiem. Ar 50 000 uzņēmumu un iekārtu ražotājiem, kas ir stabili bāzēti Eiropā, būs jānodrošina piekļuve “zaļajam finansējumam”, lai atbalstītu pētniecību un attīstību un nodrošinātu ES ražotu progresīvu tehnoloģiju. Nozare ņēma vērā, ka ES taksonomijas deleģētais akts ir vērsts uz to, lai tas būtu dzīvs dokuments un lai tas laika gaitā attīstītos, un cer turpināt sadarbību ar Eiropas Komisiju attiecībā uz tā turpmākajām izmaiņām.

Jersikas iela 14,
Rīga, LV-1003, Latvija
darba dienās: 08:00 - 17:00 +(371) 67 286 442
jautājumiem un ieteikumiemrmp@rmp.lv
Paldies!

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts.

Ir jautājumi?

Atbildēsim! Pasūti zvanu no mūsu menedžera.
Parasti mes atzvanam 15 minūšu laikā.

Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.
Pasūtiet līzinga aprēķinu
Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.
Nosūtīt CV
Kontaktinformācija
vakance
Komentāri
Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.
Vai neatradāt meklēto informāciju?
Sazinies ar mums
Kontakta detaļas
Komentāri
Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.