Aspirācijas sistēma: jēdziens, pielietojums

Aspirācija – tā ir gaisa attīrīšana no kaitīgām cietām daļiņām un vielām ar mākslīgās ventilācijas palīdzību. Aspirācijas sistēmas tiek izmantotas medicīnā cilvēku reanimācijai, bet rūpniecībā - gaisa attīrīšanai no putekļiem un netīrumiem.

Ventilācija paredzēta tam, lai nodrošinātu svaiga un attīrīta gaisa pieplūdi. Aspirācijas sistēmu uzstādīšanas mērķis ir attīrīt gaisu no kaitīgajiem piemaisījumiem un putekļiem, kas apgrūtina elpošanu un pasliktina redzi. Aspirācijas konstrukcijas ir ļoti noturīgas pret dažādām cietajām daļiņām, pateicoties ierīcēm, kas novērš:

  • putekļus,
  • suspensijas,
  • šķiedras un daudz ko citu.

Aspirācijas sistēmas: darbības principi, konstrukcijas

Kā darbojas ierīce? Piesārņojumi, kas atrodas līdzās aspirācijas sistēmai, tiek iesūkti. Pēc tam visdažādākās cietās daļiņas tiek atdalītas atsevišķā traukā. Attīrītais gaiss tiek novirzīts uz apkārtējo telpu.

Atkarībā no tā, kāds ir aspirācijas sistēmu izmantošanas mērķis, pastāv dažādi cieto daļiņu uzkrāšanas, filtru un separatoru veidi. Īpaši izdalītas tiek moduļu iekārtas. Tajās var ierīkot daudzfunkcionālas uzkrājošās ierīces.

Gaisa attīrīšanai iekštelpās paredzētās ierīces uzstāda vai nu vertikāli, vai slīpi. Ventilācijas caurules tiek novietotas stingri horizontālā stāvoklī.

Konstrukciju veidi

Moduļu konstrukcijām ir sekojoši modeļi:

  • kompaktie (mēdz būt pārnēsājamie), tiek izmantoti, ja ir nelieli netīrumi,
  • stacionārie.

Moduļu konstrukcijas ir viegli lietojamas, tās tiek uzstādītas saskaņā ar ražotāja norādījumiem. Filtru materiālus var mainīt, kā arī tīrīt.

Monobloku sistēmas tiek būvētas saskaņā ar projektu konkrēta uzdevuma izpildei. Konstrukcija ir jaudīgāka, tai nepieciešama lielāka gaisa plūsma. Galvenā atšķirība starp monobloku sistēmām un moduļu sistēmām - tās ir pārprofolēšanas grūtības.

Šodien aktuālas ir moduļu ierīces. Monobloku sistēmas izmanto lielās rūpnīcās pie nosacījuma, ka ražotnē ir viena veida piesārņojums.

Kāpēc izmantot ražošanā aspirācijas sistēmas? Kādas ir priekšrocības?

Cilvēka dzīves ilgums ir atkarīgs no veselības stāvokļa. Elpošana – tas ir process, kas nodrošina skābekļa pieplūdumu visam organismam. Ja gaiss ir piesārņots, tad aizsērējas plaušas, tiek apgrūtināta elpošana, kas negatīvi ietekmē vispārējo cilvēka veselības stāvokli. Cilvēkam, kurš strādā šādos apstākļos, neizbēgami būs nepieciešama ārstēšana. Atveseļošanās periodam būs nepieciešams zināms laiks.

Gaisa attīrīšanas konstrukciju izmantošana aizsargās darbinieku dzīvību un veselību. Ventilācijas un aspirācijas sistēmas ieteicams uzstādīt:

  • šūšanas cehos,
  • ķīmiskajā ražošana,
  • krāsu un laku rūpnīcās,
  • pildvielu ražošanā: vate, stikla šķiedras, sintepons.

Aspirācijas konstrukciju var pasūtīt RMP kompānijā. Mēs specializējamies rūpnieciskajā atputekļošanā un ventilācijā jau vairāk nekā 25 gadus. Plašāku informāciju par pakalpojumiem lasiet mājas lapā vai zvaniet pa tālruni +(371) 29 297 558. Mūsu operatori atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem.

Jersikas iela 14,
Rīga, LV-1003, Latvija
darba dienās: 08:00 - 17:00 +(371) 67 286 442
jautājumiem un ieteikumiemrmp@rmp.lv
Paldies!

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts.

Ir jautājumi?

Atbildēsim! Pasūti zvanu no mūsu menedžera.
Parasti mes atzvanam 15 minūšu laikā.

Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.
Pasūtiet līzinga aprēķinu
Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.
Nosūtīt CV
Kontaktinformācija
vakance
Komentāri
Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.
Vai neatradāt meklēto informāciju?
Sazinies ar mums
Kontakta detaļas
Komentāri
Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.