Kamīna briketes no lietotām koka paletēm

Dabas aizsardzība, otrreizēja pārstrāde, atkritumu rašanās novēršana un augsta ekonomiskā efektivitāte Heribertam Füngelingam nav pretrunā. To, ka ar otrreizējo pārstrādi un ekonomisku resursu izmantošanu ir iespējams vadīt ienesīgu biznesu, apliecina mežsaimniecības speciālists, Füngeling Industrieservice vadītājs. Pamatdarbība ir koka palešu bizness un pārstrādes pakalpojumi rūpniecības uzņēmumiem, ko atjautīgais uzņēmējs ir izveidojis pēdējo divu desmitgadu laikā.

Sava uzņēmuma galvenajā birojā Erftštatē, Ziemeļreinā-Vestfālenē, viņš ik gadu saražo aptuveni 2000 tonnu koksnes brikešu no izmestām paletēm. Pārstrādes uzņēmums savu darbību sāka apmēram pirms astoņiem gadiem ar lietotu RB 440 briketēšanas presi no RUF . Tagad Füngeling izmanto vēl divas RUF 500 sistēmas, no kurām viena ir tikko nodota ekspluatācijā.

Füngelings bija pašnodarbināts savā mežizstrādes biznesā, kad 1990. gadā viņu nejauši uzrunāja vadīt nelielu palešu biznesu. Füngelingam tas bija pārbaudījums, taču viņš nolēma paturēt savu mežsaimniecības biznesu, kas tagad ir daļa no uzņēmumu grupas ar aptuveni 170 darbiniekiem. “Taču palešu bizness drīz vien izauga tik strauji, ka es galvenokārt pievērsos tam,” stāsta uzņēmējs. Izmantojot gudrus biznesa modeļus, piemēram, daudzveidīgus klientu risinājumus, viņš veicināja izaugsmi un vēlāk pievērsās rūpniecisko atkritumu pārstrādei.

Pašlaik uzņēmumā katru dienu ienāk un iziet no 30.000 līdz 40.000 palešu. Apmēram 4/5 palešu produkcijas tiek izgatavotas pēc pasūtījuma, un Füngeling darbinieki rūpējas par visu procesu. Tas nozīmē, ka viņi savlaicīgi ievieto jaunas paletes sava klienta noliktavā, paņem nolietotās, pārbauda un salabo, nepieciešamības gadījumā pārstrādā vai izmet. Klienti galu galā maksā par viegli aprēķināmu palešu ciklu un viņiem vairs nav jāuztraucas par to apkopi. Turklāt uzņēmums piegādā koka pārvadāšanas konteinerus visdažādākajiem izstrādājumiem no automašīnu dzinējiem līdz 5 tonnu kabīnēm celtniecības celtņiem.

Füngeling vienmēr rūpējas, lai nekas nenonāktu velti. Ja paletes pēc dažām lietošanas reizēm kļūst neizskatīgas, piemēram, pārtikā, tās izmanto citās nozarēs, piemēram, papīra rūpniecībā, kur tie joprojām ir noderīgi. Ja palete ir neatgriezeniski bojāta, tā parasti netiek pilnībā likvidēta, bet tiek izjaukta un veselas detaļas izmantotas jaunām paletēm. Ja mēs nepieliksim šīs pūles, paletes dzīves cikls varētu būt desmit lietojumi, norāda Füngeling. " Mēs saņemam 20, 30 vai pat 40 lietojumus," saka uzņēmējs.

Neraugoties uz tik intensīvu materiāla izmantošanu, ilgu laiku viņu mocīja tas, ka kādā brīdī nācās atbrīvoties no neskaitāmiem palešu dēļiem. "Es vēlētos pārstrādāt visu, kas tiek ražots uzņēmumā" -tas ir viņa filozofija. Viņš meklēja saprātīgu risinājumu un atrada to briketēšanas jomā. Un tā, apmēram pirms astoņiem gadiem, uzņēmējs sāka testu ar lietotu RUF RB 440.

Viņš arī bija pilnīga taisnība šajā lēmumā. Lietas drīz gāja ļoti labi, "tā briketes tika gandrīz izvilkts no mūsu rokām," skaidro Füngeling: "Mums ir lieliskas briketes, kas sastāv no salīdzinoši lielām skaidām un demonstrē ārkārtīgi estētisku degšanu, sadedzinot kamīnā. "Tiek izmantoti tikai kvalitatīvi, tīri, dabīgi A1 koksnes atkritumi".Jo lielākas ir skaidas, no kurām tiek presētas briketes, jo vairāk briketes degot līdzinās veseliem baļķiem. Brikešu bizness joprojām aug, tāpēc Füngeling ir iegādājies divas briketēšanas līnijas: šoreiz RUF 500 - un vēlas nākotnē piedāvāt citiem palešu ražotājiem koksnes atkritumu pārstrādi. Šis plāns galu galā dos labumu arī visiem tirgus dalībniekiem. Jo citiem palešu ražotājiem vairs nav jārūpējas par saviem koksnes atkritumiem.Presējot koksnes atkritumus koksnes briketēs, RUF sistēma atmaksājās dažu gadu laikā.

Ekspluatējot briketēšanas sistēmas, personāla izmaksas ir zemas. Tie ir paredzēti nepārtrauktai darbībai 24/7 . Kad koksnes atkritumu piegāde tiek automatizēta ar konveijera sistēmu, vienīgais pūliņš ir savākšanas konteinerus ik pa laikam nomainīt pret tukšām paletēm, kad tās ir piepildītas ar koksnes briketēm.

Pie Füngeling, ielāde joprojām notiek manuāli, bet ir plānots pilna automatizācija. Pašlaik smalcinātājs un āmuru drupinātājs vispirms sasmalcina dēļus lielā frakcijā, bet pēc tam nedaudz smalkāk. Konteineru žāvētājs no koksnes skaidām noņem lielāko daļu mitruma. Siltums žāvētājam tiek ražots CO2 neitrālā šķeldas apkures sistēmā, kas darbojas ar pilnīgi nepiesārņotiem A1 klases koksnes atkritumiem.

Atlikušais ūdens saturs tiek samazināts no aptuveni 22–23% līdz aptuveni 15%. Tas ir nepieciešams nosacījums augstas kvalitātes brikešu ražošanai, no otras puses, brikešu siltumspēja palielinās.

Šīs sausās skaidas tiek iekrautas ar iekrāvēju uzglabāšanas konteineros. Tur sensori nosaka pietiekama daudzuma materiāla klātbūtni un dod signālu, kas ved uz presēšanas palaišanu. Un otrādi, sistēma automātiski apstājas, kad padeves tvertne ir tukša. Sistēmu īpatnējais presēšanas spiediens ir 1700 kg/cm2. Ar šo augsto spiedienu tiek izveidotas cietas, augstas stiprības briketes, un saistvielas var pilnībā iztikt. Katrai briketei ir izmēri 155 x 65 mm, augstums ir aptuveni 90 mm, un tās svars ir aptuveni 840 g.

Füngelingā katra no trim RUF presēm saražo aptuveni 500 briketes stundā. Sistēmas ir konfigurētas tā, lai no 12 briketēm iegūtu 10 kg kūli. “Mūsu klientam Füngeling katra prese saražo vairāk nekā 400 kg brikešu stundā. Taču mums ir arī preses, kas stundā apstrādā vairāk nekā 1000 kg šķeldas,” stāsta Ralfs Lorbahs, RUF tehniskais konsultants.

Heriberts Füngelings uzsver, ka uzņēmums turpinās optimizēt savus procesus. Briketes vairs netiks izkrautas ar presēm konteineros, bet gan tiks padotas uz konveijera lentes. Tur tie tiks izlīdzināti, lai iepakošanas sistēma tos varētu automātiski savākt maisos. Nākamajā solī, izmantojot konveijera sistēmu, būtu jāautomatizē presu iekraušana ar skaidām. Heriberts Füngelings arī vēlas palielināt savu brikešu popularitāti galalietotāju vidū. Lai to izdarītu, viņš vēlētos iekraut presēs vēl lielākas skaidas nekā līdz šim. No vienas puses, tas padarītu brikešu dedzināšanu vēl tuvāku bluķa degšanai. Bet tas būtu izdevīgi arī no ekonomiskā viedokļa, jo skaidām no šķeldotāja vairs nebūtu jāiziet otrā smalcināšanas stadija āmuru drupinātājā. Füngeling jau ir ļoti apmierināts ar pirmo briketes prototipu. Tiklīdz palešu bizness viņam dod laiku, viņš vēlas pārbaudīt optimālos ražošanas parametrus, ar kuriem sērijveida ražošanā varētu ieviest jaunu brikešu veidu.

Avots: RUF info centrs (tulkots no angļu valodas). https://www.brikettieren.de/ruf-infocenter/kamin-briketts-aus-ausgemusterten-holzpaletten

Jersikas iela 14,
Rīga, LV-1003, Latvija
darba dienās: 08:00 - 17:00 +(371) 67 286 442
jautājumiem un ieteikumiemrmp@rmp.lv
Paldies!

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts.

Ir jautājumi?

Atbildēsim! Pasūti zvanu no mūsu menedžera.
Parasti mes atzvanam 15 minūšu laikā.

Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.
Pasūtiet līzinga aprēķinu
Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.
Nosūtīt CV
Kontaktinformācija
vakance
Komentāri
Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.
Vai neatradāt meklēto informāciju?
Sazinies ar mums
Kontakta detaļas
Komentāri
Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.