RUF atzīmē metālisko atlikumu briketēšanas 30-gadu jubileju

RUF rūpnīcai 1993 gads kļuva vēsturisks: tika pieņemts lēmums ražot briketēšanas sistēmas, kas  vērstas “metālu” virzienā. Pavisam kopumā, divus gadus vēlāk, neatkarīgi no koksnes presēm, jau tika pārdotas kopumā desmit preses metālisko skaidu atlikumiem. Šodien RUF briketēšanas tehnoloģija ir kļuvusi par neatņemamu skaidu pārstrādes sastāvdaļu, kas radusies metālapstrādes uzņēmumos. Tā ir mazā un vidējā biznesa segmenta panākumu vēsture.

Izstrādājot savu pirmo briketēšanas presi 1985 gadā, Gans Rufs vēl nesaprata, ka tas bija patiess panākumu vēstures sākums, jo šodien RUF ir hidraulisko briketēšanas prešu līderis pasaules tirgū. Tehnoloģija, kura iesākās ar koksnes briketēšanu, bet pēc tam radīja revolūciju metālisko atlikumu pārstrādē (un ne tikai) pastāvīgi uzlabojas un attīstās.

Šis Gansa Rufa panākums saistīts ar tā saukto hidrauliskās briketēšanas maināmo formu  izstrādi un tās pārejai no koksnes uz metālu. Galīgā nozīme tam bija pamata komponentu koriģēšanas virkne, tādu kā forma, cilindrs un tvertne. Lai turētos pretī pārmērīgai dilšanai, tie tika izgatavoti no rūdītā tērauda, kuram ir sevišķi augsta mehāniskā izturība. Bez tam, Gans Rufs pārprojektēja visas nepieciešamās dilstošās detaļas ātrai un vienkāršai nomaiņai.

Kā arī, atrodoties pastāvīgā meklēšanas stāvoklī, atjautīgais izgudrotājs nolēma izveidot prāvas metāliskās briketes. Tas sekoja no viņa aprēķiniem un daudzkārtējiem izmēģinājumiem, kas demonstrēja optimālo spiediena sadalījumu briketēšanas procesa laikā. Citiem vārdiem sakot, viņa mašīnas jau tad ražoja briketes ar ļoti augstu blīvumu.

Stabils metāla presu pārdošanas pieaugums

Divu gadu laikā RUF pārdeva savas pirmās desmit mašīnas, bet pēc desmit gadiem šis rādītājs sasniedza simtus. Turpmākajā desmitgades periodā (2003-2013) kompānija varēja palielināt pārdošanu līdz 700 metālisko atlikumu briketēšanas sistēmām, bet sekojošajiem desmit (2013-2023) šis rādītājs praktiski divkāršojās un sastādīja ap 1300 vienībām.

Pagājušajā gadā tika pārdotas 185 sistēmas, kas šobrīd briketē alumīniju, oglekļa tēraudu, augstas kvalitātes tēraudu, čugunu, vara materiālus, magniju un titānu daudzās nozarēs. Starp tām – metālapstrādes un automašīnu rūpniecība, liešanas rūpnīcas un atlikumu pārstrādes kompānijas.

RUF briketēšanas sistēmas palīdz klientiem saudzēt resursus un palielināt ekonomisko efektivitāti. Briketēšana var nodrošināt augstu blīvumu, kas tuvojas cieto materiālu blīvumam. Galvenā nozīme šeit ir augsts īpatnējais spiediens. Piemēram, RUF sistēmas čugunam rada līdz 4000 kg/cm2 spiedienu. Alumīnijam līdz 3000 kg/cm2.

Briketēšanas daudzkārtējās priekšrocības

RUF briketēm ir ļoti daudz priekšrocību, salīdzinot ar lielu daudzumu metālisko skaidu. Pirmkārt, klienti atbrīvo savas ražošanas daļas no atlikumiem. Otrkārt, tiek vienkāršotas loģistiskās operācijas, kā uzņēmuma iekšienē sakraušanai, tā arī ārējā transportēšanai, piemēram, smago automašīnu piegādi no ražotāja līdz pārstrādātājiem vai metalurģiskām rūpnīcām.

Treškārt, pie brikešu pārkausēšanas nodeguma procents ir ievērojami zemāks salīdzinot ar izbērtām skaidām, kas savukārt izpaužas ar stipri lielāku rentabilitāti. Pie tā pieskatāmas dārgu eļļošanas - atdzesēšanas šķidrumu atjaunošana, kas tiek iegūtas no mitrām metāliskām skaidām un var tikt izmantotas atkārtoti.

Esošajiem un potenciālajiem klientiem ir plašs atlikumu daudzuma diapazons, tādēļ RUF piedāvā savas sistēmas vairākos izmēros un konfigurācijās, ar dažādu spiedienu un veiktspēju. Veiktspēja variējās no 30 līdz 2500 kg/st alumīnijam, 3000 kg/st čugunam un 5000 kg/st vara materiāliem.

Par kompāniju:

Kompāniju RUF (Vācija) dibināja Gans Rufs 1969 gadā. Šodien viņa dēli, Rolands un Volfgangs Ruf, vada kompāniju. Apmēram 170 darbinieku visā pasaulē izstrādā un ražo augstas inovatīvas moduļu briketēšanas sistēmas koksnei, metālam un citiem atlikumiem.

Pati mazākā RUF sistēma Formica, kas ir apgādāta ar dzinēju kura jauda ir 2,2 kVt, var apstrādāt līdz 100 kg/st. Pati lielākā sistēma (RUF 90) ar jaudu 90 kVt ir spējīga apstrādāt līdz 2500 kg/st alumīnija, 3000 kg/st čuguna un 5000 kg/st vara materiālus.

RUF uzstādīja savu pirmo briketēšanas presi vēl 1985 gadā. Un tā līdz šai dienai ir pilnībā darba spējīga: dzīvs RUF iekārtu stabilitātes pierādījums un ilgmūžība. Uz šodienu vairāk kā 6000 RUF briketēšanas sistēmas strādā vairāk kā 100 pasaules valstīs.

Jersikas iela 14,
Rīga, LV-1003, Latvija
darba dienās: 08:00 - 17:00 +(371) 67 286 442
jautājumiem un ieteikumiemrmp@rmp.lv
Paldies!

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts.

Ir jautājumi?

Atbildēsim! Pasūti zvanu no mūsu menedžera.
Parasti mes atzvanam 15 minūšu laikā.

Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.
Pasūtiet līzinga aprēķinu
Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.
Nosūtīt CV
Kontaktinformācija
vakance
Komentāri
Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.
Vai neatradāt meklēto informāciju?
Sazinies ar mums
Kontakta detaļas
Komentāri
Nospiežot pogu "Iesniegt", es dodu savu piekrišanu personas datu apstrādei un piekrītu privātuma politikas noteikumiem.